poniedziałek, 20 października 2014

Ubezpieczenie na wypadek śmierci rodziców

Post z serii "Kamila bawi się w agenta ubezpieczeniowego" :P Ale spodobało mi się takie pomaganie ludziom...nieprofesjonalne doradztwo. Można powiedzieć, że na zasadzie "nie wiem, ale się wypowiem", no ale trochę wiem na temat ubezpieczeń, zawsze mogę się mamy dopytać i podpowiedzieć komuś właściwie przy podstawowych sprawach. Tym bardziej, że <rumieni się> koleżanka z pracy pochwaliła mego bloga za rzeczowość :) Jest w drugim miesiącu ciąży, więc szpera sobie w sieci i mówi, że ma dość przesłodzonych blogasków oczekujących matek. Mój ponoć jest taki wyważony, stonowany, nieprzesadzony w żadną stronę.Ubezpieczenia na wypadek śmierci rodziców to nie tylko ubezpieczenie dla małego dziecka czy nastolatka na wypadek śmierci jego rodziców. Wyobraź sobie, że giniesz w wypadku - co wtedy się dzieje z Twoim dzieckiem? Liczenie na opiekę rodziny to jedno, ale co z sytuacją finansową - obecną i utrzymaniem Twojego dziecka w przyszłości?

Takie ubezpieczenie jest zawarte:

  • w ubezpieczeniu posagowym dla dziecka. W sumie to zależy od wariantu zakresu ochrony. W podstawowym może zapewniać comiesięczną rentę dla dziecka do końca trwania ubezpieczenia lub przejęcie opłacania składek, w wariancie rozszerzonym można otrzymać gwarancję, że dziecko będzie otrzymywało dożywotnią rentę, ale z taką formą ubezpieczenia składka szybuje w górę. 
  • w ubezpieczeniu na życie jako klauzula dodatkowa. Wtedy można liczyć na podobne profity albo po prostu odszkodowanie dla dziecka. Taką klauzulę możemy dostać do indywidualnego ubezpieczenia na życie lub grupowego.
Posagówek jest naprawdę dużo - do wyboru, do koloru...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz